Złote Jajo

Złote Jajo

Poprzednia nazwa: Złota Kura

Bema 16, Elbląg

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: TAK

Telefon: 55 233 33 33

Adres e-mail: [email protected]

Strona internetowa: http://restauracjazlotejajo.pl/

Opis restauracji

„Złota Kura” to teraz „Złote Jajo”. Magda Gessler postanowiła zachować tradycję panującą w restauracji znajdującej się w Elblągu. Podczas przeprowadzonej w niej rewolucji zmianie uległ wystrój oraz menu, ale restauratorka zgodziła się zachować pamięć o zmarłej właścicielce lokalu.


Skąd się wzięła „Złota Kura”?


Restauracja stanowiła jedno z najlepszych miejsc w Elblągu. Prowadziła ją Dorota, która niestety zachorowała na raka, po czym zmarła. Biznes po niej przejął jej syn Sebastian ze swoją żoną Martą. Młode małżeństwo pragnęło kontynuować sukces „Złotej Kury”, dlatego para podążała zgodnie za dawnymi wskazówkami matki. Nie chcieli wyrzucać jej „ducha” z lokalu i cały czas czuli jej obecność. Sami jednak nie mieli żadnego pomysłu na prowadzenie restauracji, dlatego wkrótce goście przestali do nich przychodzić, a zyski stawały się coraz mniejsze.


Nieoceniona pomoc Magdy Gessler


Znana restauratorka zgodziła się pomóc właścicielom „Złotej Kury” w odnowieniu sukcesu tego miejsca. Nie kryła swojego zdziwienia, kiedy dowiedziała się, że małżeństwo kontynuuje pracę zmarłej matki. Magda Gessler poleciła Marcie, aby ta pozbyła się sentymentalnych wspomnień i stworzyła coś nowego. Coś, co będzie pasowało do jej charakteru. W taki sposób „Złota Kura” przeobraziła się w „Złote Jajo”. Zmianie uległ także wystrój miejsca, a na ścianie mimo wszystko znalazło się zdjęcie zmarłej Doroty jako patronki restauracji.


Nowości w lokalu


Wielkie zmiany dotyczyły także karty dań dostępnej w restauracji. W menu pozostał kultowy kurczak z rożna, ale pojawiło się także wiele nowych potraw. Aktualnie w lokalu można zamówić m.in. takie dania, jak galaretka w sosie tatarskim z pomidorkami na liściu sałaty, kura zagrodowa w ziołach z rusztu z ziemniakami opiekanymi oraz kluski babci Gessler w rosole. Po upływie kilku tygodni od przeprowadzonej rewolucji znana restauratorka ponownie odwiedziła „Złote Jajo”. Była zachwycona smaczną kuchnią i dużą ilością gości przebywających w lokalu.

Dodaj komentarz
Twoja ocena:
BEZ ZMIAN
2 miesiące temu
Widze,ze wiekszosc komenatarzy negatywnych,ze male porcje i drogo itd.To normalne,ze podczas tzw rewolucji na talerzach bylo sporo bo to reklama.Kolacja promocyjna byc moze sponsorowana jest przez producenta programu a jesli nie to wlasciciel lokalu raz sie szarpnie na reklame.Przeciez ten program nie ma na celu pomagania tylko ma zareklamowac dany lokal.Takie jest moje zdanie i raczej sie nie myle w tej kwestii.Pozniej juz po emisji programu i darmowej reklamie powrot do rzeczywistosci.
Anna
3 miesiące temu
Byliśmy ostatnio w tej restauracji. Na sali było 6 gości, panie z obsługi były bardzo powolne.Jedzenie w smaku nie jest najgorsze, rosół podany chłodny.Porcje bardzo małe, najlepiej najeść się w domu bo stąd wyjdziesz głodny. Co do ceny - DROGO jak za takie małe porcje. Polecam właścicielom o odwiedzenie restauracji Merlin w Straszynie. Też jest po rewolucjach, może zobaczą jakie tam podają porcje i jak uwija się personel przy pełnym obłożeniu sali.
Anna
Ocena: 1
3 miesiące temu
Byliśmy w tej restauracji w niedziele,łącznie było 6 osób na sali,panie były bardzo powolne.Jedzenie nie jest najgorsze,ale porcje są bardzo małe,najlepiej zjeść coś w domu bo tu sie nie najesz. Co do cen Drogo.Polecam właścicielom o odwiedzenie restauracji Merlin w Straszynie ,też po rewolucjach.Tam zobaczą jakie są porcje,i jak uwija się personel przy pełnej sali.
tomasz
Ocena: 1
3 miesiące temu
dno można dać zero
tomasz
3 miesiące temu
bar mleczny jest lepszy
Anna
3 miesiące temu
Lokal przereklamowany i to bardzo! Rosol lekko cieply kluseczek niewiele , kura sucha , wiorowata salatka bez smaku . Wnetrze lokalu ciemne , przygnebiajace , zimne , nie ogrzewane - wino z lodowki zamiast trmperatury pokojowej . I za to wszystko 170 zlotych . Nie polecam
Olga
Ocena: 5
7 miesięcy temu
Polecam!!! Pyszne jedzenie, fantastyczna obsługa, wspaniała właścicielka.
Janek
rok temu
Nie wiem jak smakuje ten kurczak na miejscu ale na wynos dno
Janek
rok temu
Nie wiem jak smakuje na miejscu ale na wynos dno
Paweł
Ocena: 5
rok temu
Super jedzenie Ogromne porcje i przesympatyczna obsługa Polecam serdecznie Warto przyjechać aż z Wrocławia Pozdrawiam całą załogę

Ostatnio dodane

Zobacz wszystkie