Wypas

Wypas

Poprzednia nazwa: Dymarka

Dąbrówki 431, Łańcut

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: TAK

Telefon: 17 225 09 45

Adres e-mail: [email protected]

Strona internetowa: https://www.szafasmakow.pl/lokal/wypas/4922-8261-15

Opis restauracji

Magda Gessler nieustannie przemierza cały kraj, aby pomóc właścicielom w prowadzeniu ich restauracji. Niekiedy kobieta doprowadza do sukcesu najbardziej zniszczone i podupadłe lokale, co świadczy o jej talencie kulinarnym, dużym doświadczeniu i determinacji. W jednym  odcinków znana restauratorka odwiedziła Łańcut, gdzie znajdowała się „Dymarka”.


Źle rozumiana nazwa


„Dymarka” to nazwa kojarząca się mieszkańcom miasta wieloznacznie. Jej zamysł nie miał niczego złego na myśli, bowiem oznacza prymitywny piec hutniczy, który związany jest z regionem, w którym działa restauracja. Niestety przez burzliwą historię tego miejsca wiele osób doszukuje się w nazwie podtekstu. Dawniej zamiast lokalu gastronomicznego w budynku otwarta była agencja towarzyska. Ten fakt niestety nie wpłynął pozytywnie na funkcjonowanie restauracji. Historia zniechęciła gości do odwiedzenia tego miejsca.


Problemy właścicieli


Brak gości to główny problem, z jakim mierzyli się Anastazja, Waldek i Robert. To trójka przyjaciół, która kilka lat temu postanowiła otworzyć restaurację. Nie spodziewali się, że prowadzenie biznesu gastronomicznego jest tak trudne i mieli nadzieję na sukces. Niestety bardzo szybko się rozczarowali, przez co stracili zapał do pracy. Przed przyjazdem Magdy Gessler „Dymiarka” była bardzo smutnym miejscem, do którego mało kto zaglądał.


Rewolucja w lokalu


Znana restauratorka zgodziła się przyjechać do lokalu prowadzonego przez Anastazję, Waldka i Roberta, ponieważ zauważyła w tym miejscu potencjał. Nowa nazwa restauracji brzmi „Wypas”. Odnowione zostało wnętrze, które teraz posiada swojski i przytulny charakter. Wiele nowości pojawiło się także w menu. W karcie dań znalazły się takie pozycje, jak schab cielęcy z grilla, karkówka czy pstrąg. Rewolucja okazała się udana, a do lokalu zaczęło przychodzić dużo więcej gości.

Zobacz w telewizji

Wypas (Dymarka)

Sezon: 12, Odcinek: 9

16.07.2020 15:00

Wypas (Dymarka)

Sezon: 12, Odcinek: 9

17.07.2020 08:05

Dodaj komentarz
Twoja ocena:

Ostatnio dodane

Zobacz wszystkie