U Sióstr

U Sióstr

Poprzednia nazwa: Majaga

Świętej Jadwigi 5, Dębica

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: NIE

Telefon: Brak

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

„Kuchenne rewolucje” to program skierowany do wszystkich właścicieli, którzy borykają się z problemami swoich biznesów gastronomicznych. Na pomoc przychodzi im Magda Gessler, która już niejednokrotnie udowodniła, że potrafi doprowadzić do sukcesu nawet najbardziej zaniedbany lokal. W jednym z odcinków widzowie mogli obserwować poczynania kobiety w mieście Dębica.


Problemy lokalu


W podkarpackiej Dębicy zlokalizowany był lokal „Majaga”. Mieścił się on niedaleko rynku w bliskim sąsiedztwie kościoła, co okazało się największym problemem dwóch właścicielek. Agnieszka i Małgosia otworzyły restaurację spodziewając się wielkiego sukcesu. Jednak bardzo szybko doznały rozczarowania, ponieważ do ich lokalu przychodziło bardzo mało gości. Największym problemem kobiet okazał się brak zgody na koncesję alkoholu, ponieważ lokal znajdował się zbyt blisko kościoła. Zrozpaczone właścicielki postanowiły poprosić o pomoc Magdę Gessler.


Oburzenie księdza po rewolucji


Znana restauratorka przeprowadziła metamorfozę w lokalu Agnieszki i Małgosi. Nowa nazwa „U sióstr” nawiązuje do pokrewieństwa właścicielek. Zmienił się również wystrój oraz menu. Na finałowej kolacji pojawiła się zupa czosnkowa i placki po węgiersku z dodatkiem mięsa z dzika oraz z duszonymi warzywami. Przeprowadzona rewolucja nie spodobała się jednak księdzu z pobliskiego kościoła. Duchowny uznał nową nazwę za obrażenie sióstr służebniczek, które w dębickim środowisku są kojarzone ze słowem „siostra”. Właścicielki przekonywały jednak, że nowa nazwa ich lokalu nie ma nic wspólnego z obrazą sióstr służebniczek. Oznacza bowiem gościnność, swojskość oraz domowy klimat.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:
bogdan
3 dni temu
ksiadz na prezydenta
Lukas
3 dni temu
Polska
Baldini
3 dni temu
Ksiądz to k...a modląca się dla pieniędzy
Marti
3 dni temu
Ksiądz miał zryty beret