Szynk w Pszowie

Szynk w Pszowie

Poprzednia nazwa: Esencja i Smak

Romualda Traugutta 48, Pszów

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: NIE

Telefon: 32 440 26 25

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

Prowadzone przez Magdę Gessler „Kuchenne rewolucje” stanowią dla wielu restauratorów prawdziwe wybawienie. Dużo osób rozpoczyna przygodę z prowadzeniem biznesu gastronomicznego, ale tylko nieliczni zdają sobie sprawę, jak trudnego zadania się podejmują. Pozostali, którzy z zaskoczeniem ponoszą porażkę mogą liczyć na pomoc znanej restauratorki. Niestety nie we wszystkich przypadkach dokonywane przez nią metamorfozy okazują się skuteczne.


Próba osiągnięcia sukcesu


W Pszowie powstała restauracja o nazwie „Esencja i Smak”. Otworzyło ją młode małżeństwo, które przez długi okres szukało sposobu na własny biznes. Gastronomia okazała się dla nich idealnym rozwiązaniem, ponieważ Patryk ukończył szkołę właśnie o takim kierunku. Mimo to dowodzenie w kuchni pozostawił swojej żonie – Żanecie, a sam zajął się współpracą z siecią sklepów spożywczych. Przez pewien czas interes małżeństwa dobrze funkcjonował, jednak gdy właściciel sieci rozwiązał umowę z Patrykiem – rozpoczęły się duże problemy. Załamany mężczyzna nie wiedział, co ze sobą zrobić. Żaneta oddała mu swoje miejsce w kuchni, ale to nie pomogło, bo niewielka ilość gości nie wspierała kiepskiej sytuacji finansowej małżeństwa.


Potrzebne duże zmiany


Żaneta i Patryk zdecydowali się w końcu poprosić o pomoc Magdę Gessler. Zdawali sobie sprawę z trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli i mieli nadzieję, że znana restauratorka pomoże im stanąć na nogi. Celebrytka miała kilka zastrzeżeń do pracy małżeństwa, ale zgodziła się przeprowadzić rewolucję w ich lokalu. Zmianie uległa przede wszystkim nazwa restauracji, która od czasu metamorfozy brzmiała „Szynk w Pszowie”. Odświeżone zostało również wnętrze i menu. Na ścianach pojawiły się widoki ukazujące dawny Pszów, natomiast w karcie dań znalazły się takie pozycje, jak pasztet z byka, żur śląski czy bitki wołowe duszone w sosie grzybowo-winnym.


Udana rewolucja, ale brak sukcesu


Gdy po kilku tygodniach Magda Gessler wróciła do restauracji Patryka i Żanety była zachwycona ich pracą. Doceniła smak serwowanych potraw i z przyjemnością wydała rekomendację temu miejscu. Niestety niedługo po tym okazało się, że „Szynk w Pszowie” został zamknięty. Chwilę po zakończonej metamorfozie restauracja cieszyła się dużym powodzeniem, ale jak przyznał właściciel – niektóre osoby źle odebrały udział w programie „Kuchenne rewolucje” i zysk znacznie spadł po emisji odcinka w telewizji. Z tego powodu małżeństwo ze smutkiem zdecydowało się na zamknięcie lokalu.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:

Ostatnio dodane

Zobacz wszystkie