Szprota

Szprota

Poprzednia nazwa: Viki Lektiko

Wigilijna 6-7, Elbląg

Rewolucja udana?: NIE

Czy wciąż otwarta: NIE

Telefon: 602 409 548

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

Większość restauracji, które odwiedza Magda Gessler odnosi duży sukces. Kobieta przeprowadza udane metamorfozy, dzięki którym lokale stają się popularne i lubiane. Niestety nie wszystkie rewolucje kończą się pozytywnie. Tak też było w przypadku restauracji „Szprota” zlokalizowanej w Elblągu. Widzowie mogli oglądać poczynania znanej restauratorki w tym miejscu w 13 odcinku 7 sezonu programu „Kuchenne rewolucje”.


Jak powstała restauracja „Viki Lektiko?


Właścicielem lokalu był Jakub, który od zawsze interesował się gastronomią. To właśnie z nią wiązał swoją przyszłość. Przez wiele lat pracował jako kucharz, kelner, a nawet jako menadżer restauracji. W końcu nadarzyła się okazja, aby otworzyć własny biznes. Mężczyzna nie mógł stracić takiej szansy, dlatego postanowił wynająć lokal po greckiej restauracji w Elblągu. Nowo powstałe miejsce nazwał „Viki lektiko”. Pozostawił w nim grecki wygląd, ale z karty pozbył się dań charakterystycznych dla tego kraju, ponieważ ich nie znał. Wprowadził za to nowe potrawy, które niestety nie zachwyciły gości. Właściciel bardzo szybko przekonał się, jak trudne jest prowadzenie biznesu gastronomicznego. Aby nie zamykać swojego lokalu zdecydował się poprosić o pomoc Magdę Gessler.


Nieudana rewolucja


Znana restauratorka zgodziła się przyjechać do Elbląga, aby pomóc Jakubowi w prowadzeniu jego lokalu. Przede wszystkim zmianie uległa nazwa restauracji – od czasu metamorfozy nosiła ona nazwę „Szprota”. Wiele nowości pojawiło się również w menu. W karcie dań znalazły się takie potrawy, jak dorsz w sosie tatarskim czy zapiekanka Vasco da Gama z białą kiełbasą i warzywami. Niestety zmiany wprowadzone przez Magdę Gessler okazały się niewystarczające. Wkrótce po rewolucji lokal został zamknięty. Aktualnie w jego miejscu funkcjonuje inna restauracja.

Zobacz w telewizji

Szprota (Viki Lektiko)

Sezon: 7, Odcinek: 13

11.04.2021 04:25

Szprota (Viki Lektiko)

Sezon: 7, Odcinek: 13

12.04.2021 15:00

Dodaj komentarz
Twoja ocena: