Stella Café

Stella Café

Staromiejska 29, Lębork

Rewolucja udana?: NIE

Czy wciąż otwarta: NIE

Telefon: Brak

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

17 listopada 2011 roku odbyła się premiera jedenastego odcinka czwartego sezonu progamu "Kuchenne Rewolucje". Magda Gessler odwiedziła restaurację " Stella Cafe " w miejscowości Lębork. Emisją odcinka zajęła się telewizja TVN. 


Lokalna społeczność z napięciem oczekiwała wizyty słynnej restauratorki. Zapowiadały się ogromne zmiany. 

Magda Gessler po przybyciu do Stelli była zawiedziona nieobecnością w karcie dań regionalnych, szczególnie z ziemniaków. Podziemne warzywa stanowią symbol tamtejszego regionu. 

Magda Gessler uważa, że kuchnia tradycyjna nie tylko będzie sprawdzonym smakiem z dzieciństwa dla tamtejszych ludzi, ale przede wszystkim będzie magnesem na przyciąganie turystów. 

Ludzie odwiedzający pewne miejsce chcą skosztować jego specjałów, tym samym są w stanie wydać większą ilość pieniędzy, niż na znane im jedzenie. I to jest prawdziwa recepta na sukces. 


Gessler zarzuciła właścicielom, że zbyt często stosują mrożonki, co odstrasza klientów. 

Gdy ktoś przeczyta internetowe opinie na temat knajpy, która nie gotuje ze świeżych produktów, tylko odmraża dania, które można kupić w każdym supermarkecie, raczej nie odwiedzi lokalu w celu degustacji i finalnie w celu pozostawienia tam pieniędzy. 


W kuchni panował ogromny i niedopuszczalny bałagan. Po naczyniach latały muchy. 

Akcesoria kuchenne były zaniedbane. Wyszło także na jaw, że kucharze mrożą makaron, zamiast gotować go po złożeniu zamówienia. 


Po szczerej rozmowie z szefową, okazało się, iż Stella jest poważnie zadłużona. Właściciel lokalu oczekuje spłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Przez tę sytuację, w lokalu panowała nieprzyjemna atmosfera, a Stanisława miewała problemy ze zdrowiem. 


Prowadząca chciała przejść do rewolucjonizowania lokalu, jednakże w tym momencie do budynku wtargnął komornik i zajął mienie, łącznie ze sprzętem ekipy filmowej. 

To wywołało załamanie u właścicielki, która została odwieziona karetką do szpitala. 


Niestety, restauracji nie udało się uratować. Została definitywnie zamknięta. 

Rewolucję przeszedł tylko Piotrek - młody kucharz, który wywarł tak duże wrażenie na Gessler, że ta postanowiła go umieścić w Pszczynie w słynnej knajpie "Kuchnia i Wino".

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:

Ostatnio dodane

Zobacz wszystkie