Pyza Śląska

Pyza Śląska

Poprzednia nazwa: Karczma Śląska

Długa 46a, Dąbrowa Górnicza

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: TAK

Telefon: 661 148 429

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

Wiele restauracji zlokalizowanych w Polsce swój sukces bez wątpienia zawdzięcza Magdzie Gessler. Kobieta odwiedza różne miasta, aby pomóc właścicielom lokali w ich prowadzeniu. W 10 odcinku 10 sezonu programu „Kuchenne rewolucje” widzowie mogli obserwować poczynania znanej restauratorki w Dąbrowie Górniczej, gdzie znajdowała się „Karczma Śląska”.


Trudności związane z prowadzeniem restauracji


Właścicielem Karczmy jest Tadeusz, który przejął ją w momencie, gdy poprzedni właściciele zniechęcili się do tego miejsca. Mężczyzna miał nadzieję na duży sukces. Stworzył śląski lokal, w którym można było zamówić śląskie dania. Niestety gościom nie przypadł taki pomysł do gustu. Do restauracji przychodziło bardzo mało klientów. Większość z nich narzekała na niesmaczne dania i bałagan panujący na sali. Nie mając pomysłu na zmiany Tadeusz zdecydował się poprosić o pomoc Magdę Gessler.


Rewolucja w wystroju


Znana restauratorka jak zawsze zmiany rozpoczęła od nazwy restauracji. Od czasu metamorfozy brzmi ona „Pyza Śląska”. Następnie celebrytka rozpoczęła odświeżanie wnętrza lokalu. Pojawiły się w nim ceglane ściany, fioletowe stoły i krzesła, a także białe dodatki. W piwnicy stworzono większą salę, w której organizowane są imprezy okolicznościowe, takie jak bankiety, wesela, urodziny oraz przyjęcia firmowe. Przed budynkiem natomiast znajduje się oczko wodne, wokół którego ustawione zostały stoliki z parasolami. Można z nich korzystać podczas ładnej pogody.


Nowości w menu


Oczywiście wiele zmian dotyczyło również karty dań. Magda Gessler postanowiła zachować śląski klimat restauracji, ale do menu wprowadziła dużo nowości. Aktualnie w lokalu można zamówić takie potrawy, jak pyzy z czterema sosami, sałatkę Szwabską, żurek z jajem, kluski śląskie czy pierś po parysku. Wszystkie zmiany dokonane przez znaną restauratorkę spotkały się z entuzjazmem właściciela oraz gości.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:

Ostatnio dodane

Zobacz wszystkie