Prawdziwa Knajpka

Prawdziwa Knajpka

Poprzednia nazwa: Domowy Zakątek

Powstańców Wielkopolskich 38, Lwówek

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: NIE

Telefon: 570 655 011

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

W jednym z odcinków „Kuchennych rewolucji” Magda Gessler miała okazję odwiedzić Lwówek Wielkopolski, gdzie działała skromna restauracja pod nazwą „Domowy zakątek”. Właściciele nie potrafili sobie poradzić z falą krytyki, jaka na nich spadła, dlatego zdecydowali się poprosić o pomoc znaną restauratorkę. Zmiany rozpoczęły się od nadania nowej nazwy lokalowi - „Prawdziwa knajpka”.

Eliminacja przez konkurencję

Właściciele „Prawdziwej knajpki” to Marlena i Jarek, czyli małżeństwo, które postanowiło otworzyć własny lokal po powrocie z Belgii. Kupili starą mleczarnią i po wyremontowaniu budynku zamienili go w skromną, ale przyjemną restaurację. Te działania nie spodobały się miejscowej konkurencji. Jej niezadowolenie było powodem awantury, która wybuchła podczas jednego z komunijnych przyjęć, jakie odbywało się w „Domowym zakątku”. Całe wydarzenie zakończyło się tym, że goście nie chcieli zapłacić za zorganizowanie imprezy, a właścicieli musieli pokryć wszystkie koszty z własnej kieszeni. Sytuacja wpłynęła niekorzystnie na reputację ich lokalu. Kliencie przestali przychodzić, a małżeństwo zaczęło mieć coraz więcej problemów.

Niewielkie zmiany

Po przybyciu do restauracji Magda Gessler była zdzwiona negatywnymi opiniami na jej temat. Jedzenie uznała za smaczne, za co pochwaliła kucharza. Zauważyła jednak kilka mankamentów, które postanowiła zmienić. Na pierwszy ogień poszła nazwa lokalu – od tej chwili „Domowy zakątek” stał się „Prawdziwą knajpką”. Restauratorkę przeraził również bałagan panujący na zewnątrz lokalu. Marlena i Jarek nie mieli pieniędzy, aby udekorować podwórko, dlatego musieli działać sami. Niezbędna okazała się pomoc znajomych i strażaków, dzięki którym przed restauracją powstał piękny ogródek.

Wielki sukces

Zmiany wprowadzone przez Magdę Gessler oraz nowe dania, które pojawiły się w menu sprawiły, że lokal odzyskał swoją reputację. Goście ponownie zaczęli przychodzić do restauracji prowadzonej przez Marlenę i Jarka, a opinie dostępne w Internecie na temat ich biznesu są w większości pozytywne. Miejsce wydaje się bardzo skromne, ale kliencie uważają, że ma wyjątkową energię, ponadto jest czyste i czuć w nim „domowe ciepło”.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:
Kouz
2 miesiące temu
Nie mogę znaleźć informacji, dlaczego knajpka została zamknięta. Ktoś wie może?