Po prostu stołówka

Po prostu stołówka

Poprzednia nazwa: Helios

Dworcowa 4, Czerwionka-Leszczyny

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: NIE

Telefon: 32 427 21 53

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

Program „Kuchenne rewolucje” cieszy się dużą popularnością wśród widzów. Nic więc dziwnego, że nieustannie powstają nowe sezony, w których Magda Gessler odwiedza kolejne restauracje. Za każdym razem stara się poprawić oblicze polskiej gastronomii i w większości przypadków jej się to udaje.


Prezent dla żony


Czerwionka-Leszczyny to niewielka miejscowość, w której swój biznes gastronomiczny prowadziła Dorota. Dostała restaurację w prezencie od męża. Piotr zdawał sobie sprawę, że kobieta od zawsze chciała mieć własną restaurację, dlatego gdy znalazł odpowiedni lokal – kupił go bez wahania. W ten sposób Dorota została właścicielką nowego interesu, jednak już na samym początku zaczęła popełniać duże błędy.


Brak świeżości


Właścicielka restauracji „Helios” nie wprowadziła żadnych zmian w lokalu. Zachowała go w takim stanie, w jakim został zakupiony. Miała nadzieję, że klienci docenią sprawdzony wystrój, a przede wszystkim dostępne w menu potrawy. Niestety tak się nie stało. Cały czas brakowało gości, co przekładało się na narastające problemy finansowe lokalu. Ponadto małżeństwo zaczęło się coraz częściej kłócić, ponieważ Piotr nie mógł zrozumieć biernej postawy swojej żony.


Potrzebna pomoc


Aby ratować restaurację i małżeństwo Piotr zdecydował się poprosić o pomoc Magdę Gessler. Kobieta zgodziła się przeprowadzić rewolucję i już wkrótce widać było jej efekty. Nazwa lokalu została zmieniona na „Po prostu stołówka”. Zmianie uległ również wystrój, a wiele nowości pojawiło się w karcie dań. Znalazły się tam m.in. takie pozycje, jak kotlet drobiowy, kotlet de volaille czy rolada wieprzowa z kluskami śląskimi i modrą kapustą. Właścicielka bardzo pozytywnie oceniła wprowadzone zmiany i wyraziła swoje uznanie dla Magdy Gessler.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena: