Oberża Żar

Oberża Żar

Poprzednia nazwa: Juran

Staszica 34, Dąbrowa Górnicza

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: TAK

Telefon: 505 086 520

Adres e-mail: [email protected]

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

W jednym z odcinków programu „Kuchenne rewolucje” Magda Gessler trafiła do Dąbrowy Górniczej. Znajdowała się tam restauracja „Juran”. Jej nazwa oznaczała połączenie imion właścicieli – Jurka i Anetty, na którą wszyscy w rodzinie mówią Ania. Znana restauratorka zgodziła się pomóc parze i wkrótce prowadzona przez nich restauracja osiągnęła sukces.


Rodzinne biznesy


Pomimo, że restauracja należała do Jurka i Ani to zajmowała się nią głównie kobieta i jej dzieci. Mężczyzna dbał o sprawy finansowe lokalu. Prowadził także drugi interes, jakim był recykling samochodów. To właśnie ten biznes utrzymywał restaurację, do której przychodziło mało gości. Klientów przerażał parking znajdujący się przed lokalem, na którym stały stare samochody. Jurek nie miał gdzie ich trzymać, a ze względu na słabe funkcjonowanie restauracji – musiał sprowadzać coraz więcej aut.


Przyjazd Magdy Gessler


Znana restauratorka zgodziła się przyjechać do Dąbrowy Górniczej, aby wyprowadzić restaurację Jurka i Ani na prostą, a także żeby pogodzić rodzinę w kwestii prowadzenia biznesów. Magda Gessler wymyśliła sposób, dzięki któremu lokal odniósł niepowtarzalny sukces. Aktualnie na parkingu nie ma starych samochód, co zachęca gości do odwiedzenia tego miejsca. Po wizycie znanej restauratorki właściciele myśleli nawet nad stworzeniem ogródka przed lokalem.


Wprowadzone zmiany


Przeprowadzona w Dąbrowie Górniczej rewolucja spowodowała, że lokal aktualnie nosi nazwę „Oberża Żar”. Duże zmiany dotyczyły dostępnego w nim menu. W karcie dań pojawiły się m.in. kluski śląskie z dziurką, świeży pstrąg oraz szpajza, czyli śląski deser. Metamorfoza objęła także wystrój lokalu, dzięki czemu stał się on przyjemniejszy i bardziej zachęcający dla gości.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:
Marek
Ocena: 5
miesiąc temu
Rodzina i ja byliśmy wszyscy super zadowoloni miła atmosfera jedzenie przepyszne
Irina
Ocena: 4
rok temu
Jestem wybredna , ale tu jest smacznie , tyle w temacie ,,,,
Marta
Ocena: 5
2 lata temu
Super