Nie Lada Ryba

Nie Lada Ryba

Poprzednia nazwa: Pirat

Bałtycka 95, Olsztyn

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: TAK

Telefon: 89 521 13 44

Adres e-mail: [email protected]

Strona internetowa: https://www.pirat.com.pl/

Opis restauracji

Program „Kuchenne rewolucje” jest uwielbiany przez Polaków dzięki dynamiczności i energii, które wprowadza Magda Gessler. W każdym odcinku kobieta odwiedza nowe miejsca znajdujące się w naszym kraju, aby poprawić wizerunek polskiej gastronomii. Restauratorce zależy przede wszystkim na dobrym smaku serwowanych potraw, ale także na odpowiednim podejściu pracowników lokalu do gości.


Początki restauracji „Pirat” w Olsztynie


Podczas zapoznawania się z historią lokalu znajdującego się w Olsztynie można powiedzieć, że restauracja prosperuje świetnie i nigdy nie będzie potrzebowała pomocy z zewnątrz. Niestety takie wioski okazałyby się mylne. Lokal został założony ok. 30 lat temu przez Jana, który początkowo otworzył punkt gastronomiczny w wagonie kolejowym. Tak narodził się „Pirat”, który bardzo szybko przekształcił się w dobrze działającą restaurację z widokiem na jezioro, hotel oraz spa z basenem. Restauracja świetnie funkcjonowała, dzięki czemu właściciel mógł cieszyć się dużymi zyskami.


Nieporozumienie z synem


Bardzo szybko okazało się jednak, że restauracją nie może zarządzać dwóch mężczyzn o podobnych charakterach. Syn Jana – Andrzej nie zgadzał się z ojcem w wielu kwestiach, dlatego postanowił wyprowadzić się z żoną i dziećmi do Gdańska. Niedługo później właściciel „Pirata” zdecydował się na wycofanie z interesu, dlatego wysłał list do syna prosząc go o przejęcie lokalu. Andrzej zgodził się wrócić do Olsztyna, aby zostać nowym właścicielem restauracji. Niestety szybko zrozumiał, że to ciężka praca, która wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Okazało się, że czasy świetności lokalu minęły i potrzebuje on zmian, aby nie stracić klientów. Andrzej zdecydował się poprosić o pomoc Magdę Gessler, ponieważ czuł, że sam nie sprosta temu zadaniu.


Rewolucje przeprowadzone w Olsztynie


Znana restauratorka nie doceniła smaku zaserwowanych jej potraw. Bardzo szybko zauważyła też, że nowy właściciel przesadnie pilnuje pracownice, które czują się niekomfortowo. Magda Gessler postanowiła przeprowadzić w restauracji dużą metamorfozę. Rozpoczęła ją od zmiany nazwy lokalu – od czasu rewolucji brzmi ona „Nie Lada Ryba”. Ponadto zmianie uległ wystrój wnętrza, a także menu. Teraz w karcie dań królują ryby, ale można w niej znaleźć również wiele dań mięsnych.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:
Claudia
Ocena: 5
2 lata temu
Przepyszne

Ostatnio dodane

Zobacz wszystkie