Madame

Madame

Poprzednia nazwa: Bistro pod aniołami

Rynek 26, Nysa

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: TAK

Telefon: 77 433 48 80

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: http://bistromadame.pl/

Opis restauracji

Realizując program „Kuchenne rewolucje” Magda Gessler miała okazję zwiedzić wiele polskich miast, gdzie próbowała różnych potraw i sprawiała, że kuchnia stawała się dużo smaczniejsza. W jednym z odcinków odwiedziła „Bistro pod aniołami” znajdujące się na Rynku w Nysie. Znana restauratorka zgodziła się przeprowadzić rewolucje w tym miejscu, a swoją pracę rozpoczęła od zmiany nazwy lokalu na Bistro „Madame”.


Początek przygody z kuchnią


Właścicielką lokalu jest Genowefa, której dawniej pomagał mąż. Po jego śmierci matkę wspiera Ewelina. Kobiety nagle poczuły, że ich interes się wypalił i zapragnęły zmian. Z tego powodu poprosiły o pomoc Magdę Gessler, bo wierzyły, że tylko ona jest w stanie nadać odpowiedni klimat ich restauracji. Genowefa dobrze wspomina pierwsze lata swojej działalności. Początkowo lokal był popularny wśród młodych ludzi, którzy odwiedzali go, gdy chcieli napić się piwa. Tym wizytom towarzyszył duży hałas, co przeszkadzało właścicielce. Zdecydowała się zmienić charakter lokalu i zapragnęła stworzyć z niego prawdziwą restaurację.


Pożegnanie z aniołami


Po przyjeździe do Nysy Magda Gessler nie była subtelna. Skrytykowała nie tylko kuchnię, ale również wystrój lokalu. Zmieniła jego nazwę, po czym pozbyła się wszystkich przeszkadzających elementów, które zdobiły Bistro. W ten sposób do pudełka trafiły aniołki – do tej pory znak rozpoznawalny restauracji. Lokal nabrał francuskiego klimatu. Właścicielka wraz z córką nie protestowały metamorfozie realizowanej przez Magdę Gessler. Mimo że nie wszystkie zmiany im się podobały, nie sprzeciwiały się i działały zgodnie z sugestiami oraz poleceniami restauratorki.


Smaczna kuchnia, ale niemiłe właścicielki?


Od początku rewolucji przeprowadzanych w Bistro „Madame” Magda Gessler otrzymywała informacje o niewłaściwym traktowaniu pracownic przez Genowefę. Kelnerki skarżyły się, że właścicielka na nie krzyczy, a zdarza się, że również je bije. Kobieta wyparła się tego, twierdząc, że niekiedy traci nad sobą panowanie, ale nigdy nie chciała zrobić nikomu krzywdy. Magda Gessler zauważyła, że zarówno ona, jak i jej córka mają problem z zachowaniem spokoju. Po odwiedzeniu lokalu po kilku tygodniach restauratorka wydała pozytywną opinię, ale oskarżyła Ewelinę, że tym razem to o jej zachowaniu słyszała karygodne komentarze.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:
No cześć, TVN
Ocena: 5
2 lata temu
Promujecie sobie program fajnie, tak?