Lizawka

Lizawka

Bałtycka 79, Poznań

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: TAK

Telefon: 731 622 222

Adres e-mail: [email protected]

Strona internetowa: http://lizawka.pl/

Opis restauracji

W jednym z odcinków programu „Kuchenne rewolucje” Magda Gessler skierowała się w stronę Poznania, aby pomóc młodym mężczyznom w prowadzeniu ich wspólnego biznesu. Jeden – kucharz, drugi – informatyk, a mimo tak rozbieżnych umiejętności i pasji interes okazał się porażką. Brakowało gości, zyski spadały, nic więc dziwnego, że właściciele nie byli zadowoleni. Wkrótce postanowili poprosić o pomoc ceniony w całej Polsce autorytet.


Jak powstała „Lizawka”?


Podczas rewolucji zmianie zazwyczaj ulega nazwa restauracji. Jednak tym razem Magda Gessler postanowiła zostawić poprzednią wersję, ponieważ „Lizawka” kojarzy się ludziom z miejscem, gdzie stoi lokal. Nazwa pochodzi od drewnianego słupka, w którym umieszcza się sól kamienną. Następnie jest ona wylizywana przez zwierzęta, aby uzupełnić ich organizmy w potrzebne minerały. Miejsce to zostało zauważone przez Szymona i Damiana. Mężczyźni postanowili wykorzystać daną im okazję i przejęli restaurację położoną obok strzelnicy. Lokal miał potencjał, dlatego właściciele uwierzyli w swój sukces.


Co wpłynęło na niepowodzenie?


Mężczyźni bardzo się starali przywrócić dawny klimat „Lizawki”. Chcieli utrzymać minioną świetność i ekskluzywność, dlatego wprowadzali do menu dania właśnie o takim charakterze. Ponadto Damian zadbał o dobrą stronę internetową restauracji, która miała kontrolować finanse firmy oraz pokazywać klientom, jaki aktualnie panuje ruch w lokalu. Niestety wszystkie starania okazały się daremne, ponieważ gości cały czas brakowało. Pomimo starań Szymona w kuchni ludzie nie chcieli zaglądać do „Lizawki”.


Ratunek w postaci Magdy Gessler


Zdesperowani właściciele postanowili poprosić o pomoc znaną restauratorkę. Zaprosili Magdę Gessler, aby kobieta mogła im podpowiedzieć, w czym tkwi problem. Mężczyźni dostosowali się do jej zaleceń i postępowali zgodnie ze wskazówkami i radami. Zmianie uległ przede wszystkim wystrój lokalu, karta dań oraz zespół pracujący w restauracji. Na kuchni zatrudniono nowego pracownika, który obiecał kontynuować dzieło Magdy Gessler.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:

Ostatnio dodane

Zobacz wszystkie