Laboratorium Pizzy

Laboratorium Pizzy

Poprzednia nazwa: Campo di Fiori

Jeremiego Wiśniowieckiego 57, Nowy Sącz

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: NIE

Telefon: 18 442 60 60

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

12 kwietnia 2012 roku miała miejsce premiera siódmego odcinka piątego sezonu programu "Kuchenne Rewolucje". Magda Gessler odwiedziła Nowy Sącz, miejscowość położoną w małopolsce. 

Telewizja TVN wyemitowała odcinek z restauracją Campo di Fiori. 


Na początku, serwowane dania nie przypadły Gessler do gustu. 

Uznała to za tanią namiastkę kuchni włoskiej w nieestetycznym wnętrzu. 


Po przeprowadzeniu szczerej rozmowy z właścicielem i ustaleniu strategii biznesowej, przyszła kolej na wizytę w kuchni i lekcje gotowania dla kucharzy. W menu miały zagościć lokalne składniki, świeże przyprawy i potrawy gotowane na bieżąco. 


Gessler podjęła także decyzję o zmianie nazwy. Odtąd, zniknęła nazwa "Campo di Fiori", która została zastąpiona przez "Laboratorium Pizzy". 

Poprzednia nazwa kojarzyła się przede wszystkim z owocami morza, natomiast lokal zmienił motyw serwowanych dań i zaczęto urządzać lokalne fantazje na temat pizzy. 


Do karty dań weszły : zupa cebulowa z grzankami, nowosądecka pizza z suszoną śliwką i kabanosami. Knajpa miała stać się hybrydą włoskiej kuchni z polskimi składnikami. 


Oficjalna kolacja okazała się być sporym sukcesem. Dużym zaskoczeniem dla gości było wynoszenie z kuchni całej brytfanny gorącej i aromatycznej zupy cebulowej. 

Dla mieszkańców Nowego Sącza niespodzianką okazał się być śródziemnomorski placek z charakterystycznymi dla tamtego regionu małopolski suszonymi śliwkami. 

Wszystko smakowało wspaniale, a Magda Gessler nie mogła opędzić się od komplementów na temat jej unikalnych pomysłów. 


Restauracja pozytywnie przeszła rewolucję, tym samym zyskała pozytywną sławę i tłumy gości, w tym sporą rzeszę turystów, chcących skosztować tradycyjnych potraw. 


Niestety w 2013 roku Laboratorium przestało istnieć. Właściciele kamienicy po wyemitowaniu odcinka, wypowiedzieli umowę najmu. 

Jak głoszą teksty w tej sprawie, skuszeni rozsławieniem "Laboratorium Pizzy" chcieli zacząć prowadzić własny biznes. Wobec tego, cała wcześniejsza restauracja przestała istnieć, a właściciel z kucharzami musiał jak najszybciej wynieść się z sądeckiego lokalu. Dzisiaj po knajpie nie ma ani śladu. W tym miejscu funkcjonuje całkowicie inne bistro.

Zobacz w telewizji

Laboratorium Pizzy (Campo di Fiori)

Sezon: 5, Odcinek: 7

09.03.2021 06:00

Dodaj komentarz
Twoja ocena: