Kiełbasa i sznurek

Kiełbasa i sznurek

Poprzednia nazwa: Cudawianki

Pijarska 5, Kraków

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: TAK

Telefon: 12 426 49 48

Adres e-mail: [email protected]

Strona internetowa: https://kielbasaisznurek.eu/

Zdjęcia restauracji

Opis restauracji

„Cudawianki” to teraz „Kiełbasa i sznurek”. Zmiana nastąpiła za sprawą Magdy Gessler, kiedy restauracja zlokalizowana w Krakowie wzięła udział w programie „Kuchenne rewolucje”. Znana restauratorka zgodziła się pomóc Alinie w prowadzeniu jej biznesu gastronomicznego, dzięki czemu lokal przeszedł metamorfozę zakończoną sukcesem.


Trudności w prowadzeniu restauracji


Alina prowadziła firmę produkującą rękodzieło, ale nie czuła całkowitego spełnienia zawodowego wykonując te czynności. Dlatego zdecydowała się na otwarcie restauracji. Kraków wydał jej się idealnym miejscem pełnym turystów, którzy z pewnością chętnie odwiedzają pobliskie lokale. Pełna zaangażowania i przepełniona myślą o sukcesie Alina stworzyła „Cudawianki”. Samodzielnie urządziła wystrój restauracji i stworzyła menu. Bardzo dbała o ten interes, ponieważ zależało jej na powodzeniu. Niestety restauracja szybko zaczęła przynosić straty finansowe. Podczas sezonu Alina mogła liczyć na sporo klientów, jednak zimą jej lokal świecił pustkami. Kobieta nie czuła wsparcia w rodzinie, ponieważ córka nieustannie wypominała jej błąd, jakim było otwarcie lokalu.


Nieoceniona pomoc znanej restauratorki


Ostatecznie Alina zdecydowała się poprosić o pomoc Magdę Gessler. Kobieta skrytykowała potrawy, jakie otrzymała podczas pierwszej wizyty w lokalu oraz panujący tam wystrój. Uznała, że w restauracji panuje straszny bałagan spowodowany dużą ilością niepotrzebnych dekoracji. Przeprowadzona rewolucja dotyczyła przede wszystkim zmian w nazwie, wystroju oraz menu. Aktualnie lokal Aliny to „Kiełbasa i sznurek”, a karta dań nawiązuje do tej nazwy. Pojawiły się w niej m.in. kiełbasa, schaby, grzyby oraz bigos. Na ścianach umieszczono wzorzyste tkaniny, a na stołach ułożono kolorowe obrusy. Metamorfoza spowodowała, że goście chętniej odwiedzają restaurację prowadzoną przez Alinę.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena: