Galeria Smaku

Galeria Smaku

Jana Kochanowskiego 5C, Kozienice

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: TAK

Telefon: 48 614 55 55

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: http://www.galeriasmaku.net

Opis restauracji

Dobra pizza, przyzwoita kawa, centralna lokalizacja i przyjemny wystrój... co zatem sprawiło, że właściciel restauracji Galeria Smaku w Kozienicach postanowił zgłosić swój lokal do programu "Kuchenne Rewolucje"? Bistro istniało przez rok zanim zostało poddane "Rewolucji" Magdy Gessler. Ta odbyła się latem 2011 roku i trwała jedynie cztery dni. Odcinek miał swoją premierę w listopadzie tego samego roku na stacji TVN.


Co skłoniło wówczas 26-letniego Marcina, właściciela restauracji, do zgłoszenia się o pomoc do najpopularniejszej polskiej restauratorki? Przed "Rewolucjami" Galeria Smaku za dnia prosperowała dobrze, jednak wieczorami lokal świecił pustkami, przez co nie przynosił ani upragnionych zysków, ani satysfakcji. Magda Gessler miała pomóc znaleźć rozwiązanie problemu, a także przekazać właścicielowi miejsca coś ze swojego doświadczenia i restauratorskiej pasji.


Tak też się stało. Po czterodniowej "Rewolucji" wygląd lokalu zmienił się nieznacznie, jednak jego koncepcja została przeformułowana. Od tamtej pory za dnia Galeria funkcjonować miała jako bistro, aby wieczorem zamienić się w elegancką restaurację z autorsko opracowanym menu. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę - to było to, czego restauracja potrzebowała! Pierwsi "porewolucyjni" goście przybyli do lokalu przez ciekawość zmian Magdy Gessler. Kolejni - słysząc o ciekawym menu i dobrej jakości, świeżych sezonowych składnikach, których używa się w kuchni.


Co można zjeść w Galerii Smaku? W porze lunchowej zamówimy tam dwudaniowy posiłek za jedyne kilkanaście złotych - aktualny zestaw obiadowy można sprawdzić na fanpage'u lokalu. Wieczorem zaś miejsce oferuje szeroki zestaw przekąsek i zup, interesujące mięsne i bezmięsne dania główne, świetne makarony, a ponadto burgery i pizze. Są to na pierwszy rzut oka klasyczne potrawy, jednak przyrządzone z bardzo oryginalnymi składnikami. Ponadto w sezonie letnim lokal dysponuje przytulnym ogródkiem. Możliwe jest też wynajęcie restauracji na imprezy okolicznościowe. Jedno jest pewne: takiego miejsca Kozienice potrzebowały!

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:

Ostatnio dodane

Zobacz wszystkie