Der Schwarze Schmetterling

Der Schwarze Schmetterling

Poprzednia nazwa: Le Papillon Noir

Gliwicka 49, Katowice

Rewolucja udana?: NIE

Czy wciąż otwarta: NIE

Telefon: Brak

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

Odcinek „Kuchennych rewolucji”, w którym Magda Gessler odwiedziła restaurację znajdującą się w Katowicach był najbardziej kontrowersyjnym w historii programu. Właścicielka lokalu okazała się bardzo wyzywająca i niemiła dla znanej restauratorki. W konsekwencji jej zachowania przeprowadzona rewolucja zakończyła się porażką, a lokal został zamknięty.


Pomysł na francuską kuchnię


Justyna początkowo marzyła o włoskiej restauracji, ale ostatecznie postanowiła otworzyć lokal francuski. Długo zastanawiała się nad odpowiednią nazwą – w końcu stanęło na „Le Papillon Noir”, co z francuskiego oznacza „Czarny motyl”. Pomysł okazał się przypadkowy, ponieważ narodził się w momencie, gdy do pokoju Justyny wleciała ćma. Kobieta wprowadziła do lokalu francuskie dania, które nie przypadły do gustu klientom. Sam kucharz przyznał, że takie potrawy, jak ślimaki czy żabie udka nie wzbudzają w nim apetytu.


Aroganckie zachowanie właścicielki


Magda Gessler zgodziła się pomóc Justynie w prowadzeniu jej gastronomicznego biznesu, ale bardzo szybko przekonała się, że będzie to trudne zadanie. Właścicielka lokalu znajdującego się w Katowicach okazała się bardzo arogancka i niemiła dla znanej restauratorki. Kłóciła się z nią i nie traktowała poważnie wszelkich poleceń i wskazówek. Ostatecznie jednak wydawało się, że kobiety doszły do porozumienia i rozpoczęły rewolucje w restauracji.


Z Francji do Niemiec


Magda Gessler postanowiła, że francuska restauracja Justyny zyska niemiecki klimat. Zmianie uległa przede wszystkim nazwa lokalu – od czasu metamorfozy brzmi ona „Der Schwarze Schmetterling”. Ponadto nowości pojawiły się w menu, które zaczęło się specjalizować oczywiście w daniach kuchni niemieckiej. Niestety Justyna nie doceniła pracy znanej restauratorki i nie pożegnała jej w kulturalny sposób. Obawy Magdy Gessler się sprawdziły, ponieważ właścicielka nie poradziła sobie z prowadzeniem restauracji, która wkrótce po przeprowadzonych rewolucjach została zamknięta.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:
Elli
miesiąc temu
Tragiczna kobietą, podła i bezczelna, dobrze że pani Magdą wyszła z restauracji, takim pustakom nie warto pomagać.
Orzech
miesiąc temu
Poza tym, Justyna nie wierzy w przedsięwzięcie. Widzi świat/kuchnię płytko: jako szoł lub jako miejsce, w którym liczą się tylko pieniądze. I takie podejście skazuje na porażkę. Ludzie przyjdą tam, gdzie jest pasja i serce czy mają wydać dużo czy mało.
Orzech
miesiąc temu
Niedojrzała ta Justyna. Raz wyśmiewa Magdę, raz uważa, że są" najlepszymi przyjaciółkami". To, że ktoś jest w porządku i okazuje szacunek, nie znaczy, że w ten sposób stał się twoim przyjacielem. To nie przyjaźń, to kultura!
Loki
Ocena: 1
miesiąc temu
Widać że w główce zwoje się poprzepalaly dość poważnie. Typowa blachara
Beata
Ocena: 1
2 miesiące temu
Tak aroganckiego pustaka w życiu nie widziałam. Najgorzej jak ktoś wyżej sra niż dupę ma. Tragedia
Magi
2 miesiące temu
Co za pusta kobieta(aby nie obrażać kobiet) Dobrze ze P.Gesler nie dokonczyła tej rewolucji.Szkoda czasu na takie puste coś !!!
disstream
Ocena: 1
2 miesiące temu
jd
dramat
2 miesiące temu
pani Magda za cierpliwość i klasę powinna dostać Nobla. Skàd się biorą takie kobiety…
GENERAL
Ocena: 1
2 miesiące temu
Mam nadzieje, że baba dostała lekcje pokory na jaką zasłużyła. Co za persona. Tragedia i żenada.
Kas
Ocena: 1
2 miesiące temu
W głowie sue nie mieści jak można być tak zadufaną w sobie osobą. Gdyby jeszcze coś sobą reprezentowała oprócz arogancji i totalnej głupoty. Naprawdę ludzie to mają o sobie mniemanie nie adekwatne do rzeczywistości czasami. Gwiazdę chciała z siebie zrobić, a zrobiła kompletną idiotke na całą Polskę. Księżniczka taka, a słoma z butów wystaje . Żenada było na to patrzeć. Aż się za nią wstydziłam.. Masakra

Ostatnio dodane

Zobacz wszystkie