Der Schwarze Schmetterling

Der Schwarze Schmetterling

Poprzednia nazwa: Le Papillon Noir

Gliwicka 49, Katowice

Rewolucja udana?: NIE

Czy wciąż otwarta: NIE

Telefon: Brak

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

Odcinek „Kuchennych rewolucji”, w którym Magda Gessler odwiedziła restaurację znajdującą się w Katowicach był najbardziej kontrowersyjnym w historii programu. Właścicielka lokalu okazała się bardzo wyzywająca i niemiła dla znanej restauratorki. W konsekwencji jej zachowania przeprowadzona rewolucja zakończyła się porażką, a lokal został zamknięty.


Pomysł na francuską kuchnię


Justyna początkowo marzyła o włoskiej restauracji, ale ostatecznie postanowiła otworzyć lokal francuski. Długo zastanawiała się nad odpowiednią nazwą – w końcu stanęło na „Le Papillon Noir”, co z francuskiego oznacza „Czarny motyl”. Pomysł okazał się przypadkowy, ponieważ narodził się w momencie, gdy do pokoju Justyny wleciała ćma. Kobieta wprowadziła do lokalu francuskie dania, które nie przypadły do gustu klientom. Sam kucharz przyznał, że takie potrawy, jak ślimaki czy żabie udka nie wzbudzają w nim apetytu.


Aroganckie zachowanie właścicielki


Magda Gessler zgodziła się pomóc Justynie w prowadzeniu jej gastronomicznego biznesu, ale bardzo szybko przekonała się, że będzie to trudne zadanie. Właścicielka lokalu znajdującego się w Katowicach okazała się bardzo arogancka i niemiła dla znanej restauratorki. Kłóciła się z nią i nie traktowała poważnie wszelkich poleceń i wskazówek. Ostatecznie jednak wydawało się, że kobiety doszły do porozumienia i rozpoczęły rewolucje w restauracji.


Z Francji do Niemiec


Magda Gessler postanowiła, że francuska restauracja Justyny zyska niemiecki klimat. Zmianie uległa przede wszystkim nazwa lokalu – od czasu metamorfozy brzmi ona „Der Schwarze Schmetterling”. Ponadto nowości pojawiły się w menu, które zaczęło się specjalizować oczywiście w daniach kuchni niemieckiej. Niestety Justyna nie doceniła pracy znanej restauratorki i nie pożegnała jej w kulturalny sposób. Obawy Magdy Gessler się sprawdziły, ponieważ właścicielka nie poradziła sobie z prowadzeniem restauracji, która wkrótce po przeprowadzonych rewolucjach została zamknięta.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:
Poznań
Ocena: 5
2 miesiące temu
Pusta rura. Ale dojechała Głupiej Geslerowej grubo :D
Anetta
Ocena: 1
4 miesiące temu
Tak bezczelnej suki to jeszcze nie widziałam. Do tego głupia, pusta lalka , której co najwyżej można powiedzieć spierd....j. Najgorsze rewolucje z strony właściciela jakie widziałam. Aż niesmak pozostał , po tym odcinku. Oceny powinny być tez w minusach, bo jedna gwiazdka to za dużo dla tego odpadu ludzkiego.
Barbara
Ocena: 1
6 miesięcy temu
Szok i niedowierzanie! Co za brak pokory! Bezczelna suka ,która nie nadaje się do pracy z ludźmi chciała wykorzystać Panią Gessler do promocji swojej restauracji.
Aga
Ocena: 1
2 lata temu
Wlascicielka po prostu typowa ksiezniczka, totalna żenada, brak klasy i przede wszystkim kultury, totalna porażka, no ale kto się wroblem urodzi kanarkiem nie zdechnie.

Ostatnio dodane

Zobacz wszystkie