Cuba Banana

Cuba Banana

Poprzednia nazwa: Pod Przykryfką

Słowackiego 19, Gdańsk

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: NIE

Telefon: 504 292 475

Adres e-mail: [email protected]

Strona internetowa: http://cubabanana.pl/

Opis restauracji

Wybierając się do Trójmiasta warto zajrzeć do jednej z restauracji, która się tam znajduje, aby sprawdzić czy rewolucja przeprowadzona przez Magdę Gessler rzeczywiście się powiodła. „Cuba Banana” to dawny lokal „Pod przykryfką”, znajdujący się w Gdańsku na ul. Słowackiego. Aktualnie zachęca pięknym wyglądem i atrakcyjnym menu, ale nie zawsze tak było.


Powstanie restauracji


Pomysł na otworzenie restauracji narodził się w głowie dwójki przyjaciół, do których dołączył Zbyszek i postanowił współdziałać z nimi w nowo powstałej spółce. Gdy interesy zaczęły się psuć, a biznes przestał przynosić zyski to on jako jedyny pozostał na „tonącym statku”. Aby ratować lokal, zdecydował się otworzyć restaurację o nazwie „Pod Przykryfką”, w której zatrudnił najlepszego kucharza, jakiego udało mu się znaleźć. Niestety ten pomysł nie spotkał się z zadowoleniem gości i okazał się porażką dla właściciela, który zdecydował się zrezygnować ze swojego biznesu. Restaurację przejęła córka Zbyszka – Agnieszka. Jako jedyna nadal dostrzegała potencjał tego miejsca i za wszelką cenę chciała go uratować.


Rewolucja bez rzucania talerzami


Magda Gessler zgodziła się odwiedzić Gdańsk, ale dania, które otrzymała w restauracji nie przypadły jej do gustu. Żurek porównała do porodu młodego stworzenia, co spowodowało duże zmiany w menu. Ponadto zastrzeżenia tyczyły się wyglądu restauracji, którego wystrój zmieniono w jedną dobę. Jak potwierdza właścicielka lokalu, rewolucje skończyły się po czterech dniach, a podczas nich ani razu nie rzucano talerzami. Zmiany nie dotknęły składu obsługi, z czego szczególnie ucieszyła się Agnieszka.


Kubański sukces


Lokal zmienił się w kubańską restaurację, o czym świadczy przede wszystkim jego nowa nazwa. Dodano wiele interesujących pozycji w menu, wśród których można znaleźć m.in. guacamole, kubańskiego prosiaka czy potrawę zgodną z nazwą lokalu – cuba banana. Rewolucja się powiodła, co przyznała sama Magda Gessler, gdy po pewnym czasie powróciła do restauracji i dostrzegła sukces zarówno swój, jak i wszystkich pracowników.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:
K.
2 lata temu
Lokal zamknięty