Bistro Bochenek

Bistro Bochenek

Poprzednia nazwa: La Costa

Powstańców Śląskich 1, Herby

Rewolucja udana?: NIE

Czy wciąż otwarta: NIE

Telefon: Brak

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

Sukces restauracji, które biorą udział w programie „Kuchenne rewolucje” to także powód do dumy prowadzącej. Magda Gessler za wszelką cenę stara się odmienić polską kuchnię odwiedzając różne lokale znajdujące się w wielu miejscach w naszym kraju. W jednym z odcinków dziewiątego sezonu swojego programu gościła w Herbach, gdzie została zaproszona do restauracji o nazwie „La Costa”.


Jaka jest historia tego miejsca?


Herby to nieduża miejscowość położona niedaleko Częstochowy. To właśnie tam powstała wspomniana wyżej restauracja, którą założył Faustyn. Mężczyzna samodzielnie stworzył lokal, począwszy od jego wyglądu, a kończąc na bardzo różnorodnym menu. Właściciel prawdopodobnie chciał dogodzić wszystkim gościom, dlatego w karcie znalazły się niepasujące do siebie potrawy. Taki zabieg skutkował tym, że do lokalu przestali przychodzić klienci, a sam Faustyn ostatecznie również się poddał i coraz rzadziej odwiedzał swoją restaurację.


Starania znanej restauratorki


Wydaje się, że dla Magdy Gessler nie ma rzeczy niemożliwych. Większość rewolucji przeprowadzanych w jej programie kończy się sukcesem. Niestety nie wszystkie restauracje mogą się pochwalić jej rekomendacją. Kobieta robiła wszystko, aby uratować lokal Faustyna. Stara nazwa została zastąpiona nową – po metamorfozie „La Costa” przeobraziła się w „Bistro Bochenek”. Zmianie uległ także wystrój wnętrza oraz przede wszystkim menu. Restauratorka usunęła z karty pizzę, ponieważ nie chciała, aby lokal był z nią kojarzony.


Powrót do starej rzeczywistości


Po przeprowadzonej rewolucji właściciel restauracji nie był zadowolony. Uznał, że metamorfoza dokonana przez Magdę Gessler ani mu nie pomogła, ani nie zaszkodziła. Podchodził do niej obojętnie, ale ostatecznie postanowił powrócić do starych przyzwyczajeń. Wycofał z karty dania wprowadzone przez znaną restauratorkę, ponieważ według niego nie przypadły one do gustu gościom odwiedzającym lokal. Do menu powróciła za to pizza, przed którą tak się broniła Magda Gessler.

Zobacz w telewizji

Bistro Bochenek (La Costa)

Sezon: 9, Odcinek: 8

17.05.2021 15:00

Dodaj komentarz
Twoja ocena: