Ale Bajka

Ale Bajka

Poprzednia nazwa: Open Air

Lipowa 57, Magdalenka

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: NIE

Telefon: Brak

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

Pierwszy odcinek czwartego sezonu programu " Kuchenne Rewolucje " dotyczył podwarszawskiej Magdalenki. 

Magda Gessler odwiedziła restaurację " Open Air ". Odcinek został wyemitowany przez telewizję TVN 8 września 2011 roku.


Wbrew nazwie, knajpa nie miała nic wspólnego z otwartą przestrzenią, pełną szkła i jasnych kolorów. Lokal znajdował się w piwnicy. 

Ponadto, jak później zauważyła restauratorka, piwnica ta była brudna i zakurzona, siedzenie w niej było istną męczarnią. 

Kuchnia serwowała dania zarówno polskie, jak i włoskie. W menu dostrzec można było makarony, domowe obiady i pizzę. Taki misz - masz nie zaskoczył pozytywnie Gessler. Jak się później okazało - słusznie, gdyż żadna z potraw nie była dobra.


Podczas pierwszej degustacji zamówiła sałatkę cesarską, pierś z kaczki, szpinak z gorgonzolą. 

Pierś okazała się twarda i wysuszona, przypominała "podeszwę". Dania kuchni włoskiej były niedoprawione i kiepskiej jakości jeżeli chodzi o składniki. Ponadto, podano sfermentowane wino. Taka wpadka to błąd niedopuszczalny w gastronomii. 

Dodatkowo, kelnerka paradowała z za dużym dekoltem i widocznymi kolczykami w wardze i języku. Prowadząca stwierdziła, że taka osoba raczej odstrasza od lokalu, nie zachęcając do jedzenia tam. 


Magda Gessler chciała wykorzystać to, że restauracja mieści się w klimatycznej piwnicy i postawiła na bajkowe motywy. Zainicjowała nową aranżację, przywołującą postacie z baśni i legend. Zaproponowała nazwę "Ale Bajka", która nie przypadła do gustu właścicielowi. Ostatecznie jednak zaaprobował pomysł na wizji.

Do menu weszły wykwintne dania, takie jak : chłodnik z awokado, czy szparagi. Niekwestionowaną gwiazdą wśród potraw miała stać się pierś z kaczki o różnych stopniach wysmażenia.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena:
Anna
Ocena: 1
rok temu
Właśnie widziałam odcinek. Pani Gessler akurat kaczką była zachwycona. Dlaczego piszecie kłamstwa?