Abażur

Abażur

Poprzednia nazwa: Salon kulinarny

Raduńska 7, Warszawa

Rewolucja udana?: TAK

Czy wciąż otwarta: NIE

Telefon: 22 826 00 10

Adres e-mail: Brak

Strona internetowa: Brak

Opis restauracji

Prowadzenie własnego biznesu, niezależnie od jego charakteru, zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Właściciele nigdy nie powinni być pewni sukcesu, ponieważ los bywa przewrotny. Przekonała się o tym Małgosia, która we własnym salonie otworzyła restaurację nazywając ją „Salon kulinarny”. Kobieta bardzo szybko poniosła porażkę i postanowiła poprosić o pomoc Magdę Gessler.


Ciekawy pomysł na restaurację


Małgosia chciała być właścicielką lokalu gastronomicznego, ale bała się konkurencji panującej w Warszawie. Wiedziała, że musi wymyślić coś oryginalnego, aby przyciągnąć do siebie gości. W taki sposób postanowiła przeobrazić swój dawny salon w restaurację. Jego nazwa nawiązuje do tego pomysłu, ponieważ brzmi „Salon kulinarny”. Właścicielem w papierach jest syn kobiety, jednak niewiele ma on do powiedzenia w sprawach biznesu. Całością zarządza Małgosia, której pomaga dziecko, a także mąż.


Brak gości początkiem problemów


Małgosia włożyła całe swoje serce w prowadzenie lokalu gastronomicznego. Spędzała tam każdy dzień, ponieważ zależało jej na zadowoleniu klientów i dobrze prosperującej restauracji. Poza tym cały czas czuła sentyment do tego miejsca, które kiedyś stanowiło salon jej domu. Niestety kobieta bardzo szybko przekonała się, jak trudne jest prowadzenie biznesu o takim charakterze. Niezależnie od wprowadzanych zmian i nowości w menu – goście nie zjawiali się w lokalu zbyt często. Taka sytuacja spowodowała, że właścicielka postanowiła poprosić o pomoc znaną restauratorkę.


Udana rewolucja, ale lokal zamknięty


Magda Gessler przyjechała do Małgosi, aby pomóc jej w prowadzeniu biznesu. Metamorfoza rozpoczęła się od wprowadzenia nowej nazwy – „Salon kulinarny” został zastąpiony przez „Abażur”. Zmianie uległ również wystrój restauracji. Na stołach pojawiły się nawiązujące do nowej nazwy abażury, pod którymi schowano mandarynki. To właśnie te owoce stanowią rozpoczęcie posiłku w lokalu. Dzięki metamorfozie wystrój nabrał przyjemnego charakteru. Wiele zmian pojawiło się również w menu. Udana rewolucja nie powstrzymała jednak Małgosi przed zamknięciem restauracji. Nie został podany powód tej decyzji, ale aktualnie nie zjemy już żadnego dania w lokalu „Abażur”.

Zobacz w telewizji

Brak emisji
Dodaj komentarz
Twoja ocena: