Magda Gessler wygrywa w sądzie

Dodano: 2019-09-04

Program „Kuchenne rewolucje” prowadzony przez Magdę Gessler przyniósł sławę nie tylko restauratorce, ale także wielu lokalom w różnych miastach Polski. Niestety jeden z właścicieli, którzy korzystali z pomocy kobiety nie potrafił przyznać się do porażki i bezpodstawnie wykorzystywał wizerunek Magdy Gessler. Restauratorka była oburzona tym zachowaniem, dlatego zgłosiła sprawę do sądu i ubiegała się o zadośćuczynienie w kwocie 100 tys. zł.

Niewłaściwe wykorzystanie wizerunku restauratorki

Kilka lat temu Magda Gessler wraz ze swoim programem „Kuchenne rewolucje” trafiła do Łeby, gdzie pomogła właścicielowi „Łebskiej Chaty”. Po standardowym powrocie do lokalu po kilku tygodniach restauratorka doceniła pracę mężczyzny i przyznała knajpie rekomendację. Niestety zdecydowała się na jej wycofanie, kiedy po pewnym czasie zaczęła otrzymywać wiele negatywnych opinii na temat tego miejsca. W takiej sytuacji właściciel lokalu powinien przestać reklamować wizerunek restauratorki w swoim biznesie. Tak się jednak nie stało w przypadku „Łebskiej Chaty”. Prowadzący ją mężczyzna nadal chwalił się tym, że jego lokal przeszedł „Kuchenne rewolucje”. Magda Gessler zaprzeczyła tej informacji w swoich mediach społecznościowych i oznajmiła, że sprawa zostanie zgłoszona do sądu.

Wysoka kara za nieodpowiednie promowanie biznesu

Restauratorka ubiegała się o zadośćuczynienie w wysokości 100 tys. zł. Po kilku latach trwania tego postępowania Sąd Okręgowy w Słupsku w końcu orzekł decyzję nakazując właścicielowi „Łebskiej Chaty”, aby ten zapłacił Magdzie Gessler karę 9 tys. zł. Kobieta nie zgodziła się na taki wyrok, dlatego złożyła apelację, po której orzeczono wyższe zadośćuczynienie oraz konieczność przeproszenia restauratorki. Ostatecznie właściciel, który wykorzystał wizerunek prowadzącej „Kuchenne rewolucje” musiał zapłacić jej 20 tys. zł. To z pewnością wysoka kara, ale także ostrzeżenie dla wszystkich osób bezpodstawnie promujących niewłaściwe i nieprawdziwe treści.

Ostatnio dodane

Zobacz wszystkie