Dlaczego meble ze stali nierdzewnej są najlepszym rozwiązaniem w wyposażeniu kuchni?

Dodano: 2021-02-02

Meble przeznaczone do lokalu gastronomicznego powinny zapewniać bezpieczeństwo oraz łatwość użytkowania, a także odznaczać się wysoką jakością. Obecnie najlepszym materiałem, jaki możemy znaleźć na rynku, jest stal nierdzewna - według szerokiego grona specjalistów uznawana za bezkonkurencyjną w profesjonalnej kuchni. Dlaczego wykonane z niej meble nie mają sobie równych?


Dlaczego właśnie stal nierdzewna?


Planując wyposażenie profesjonalnej kuchni, zdecydowanie warto postawić na meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej. Obecnie uważa się je za najlepszą opcję dostępną na rynku. Dlaczego? Stal nierdzewna jest wyjątkowo wytrzymała oraz łatwa do utrzymania w czystości. Z tego względu stanowi idealną odpowiedź na najważniejsze potrzeby pojawiające się w profesjonalnej gastronomii. Meble wykonane z tego materiału zapewniają estetyczny oraz nowoczesny wygląd, co jest szczególnie ważne w kuchniach otwartych, do których wgląd mają klienci. Stal nierdzewna bez problemu znosi działanie wysokich temperatur oraz nie wchodzi w reakcje z kwasami. Materiał ten bardzo dobrze rozprowadza ciepło po swojej powierzchni, nie zbierając go w jednym miejscu, co w kuchni mogłoby okazać się niebezpieczne. Warto zauważyć również, że wyposażenie wykonane ze stali jest niezwykle lekkie - jest to wysoki atut w momencie, kiedy chcemy w szybkim tempie inaczej zagospodarować kuchnię lub też po prostu zdarza się nam przenosić konkretne sprzęty. Meble ze stali mogą z powodzeniem służyć nawet przez 100 lat, a z ekologicznego punktu widzenia w całości nadają się do ponownego przetworzenia.

W jaki sposób należy dbać o meble ze stali nierdzewnej?


Stal nierdzewna
jest niezwykle wartościowym materiałem w kuchni również z tego względu, że wykonane z niej meble czyści się szybko i bez trudności. Jest to szczególnie istotne w profesjonalnym lokalu gastronomicznym, gdzie często panuje duży ruch i poszczególne czynności muszą być wykonywane w jak najkrótszym czasie. Meble wykonane ze stali nierdzewnej należy przecierać miękką ściereczką, nawilżoną wodą rozcieńczoną z odpowiednim detergentem (najlepiej, aby był on specjalnie przeznaczony do pielęgnacji stalowych powierzchni). Tłuszcz oraz brud nie wżerają się w stalowe wyposażenie. Meble te posiadają niemalże zupełnie gładką powierzchnię - zauważalnie podnosi to poziom higieny utrzymywanej w kuchni. Ze względu na łatwość czyszczenia zakup wyposażenia ze stali jest szczególnie praktycznym wyborem.

Ostatnio dodane

Zobacz wszystkie