Czym oburzyła internautów Magda Gessler?

Dodano: 2019-09-10

Internauci są w szoku po tym, jak na jednej z facebookowych grup pojawiła się informacja, że lokal „U Fukiera” poszukuje pracownika na zmywak. Frustrująca dla odbiorców okazała się zaproponowana stawka – 13 zł za godzinę. Niestety w ogłoszeniu nie zostało sprecyzowane czy podano kwotę netto czy brutto, dlatego społeczeństwo obawia się, że może ona ulec obniżeniu po odprowadzeniu podatku i innych opłat. Restauracja, do której poszukiwany jest nowy pracownik znajduje się na Starym Mieście w Warszawie, a jej właścicielką jest znana w całej Polsce restauratorka Magda Gessler. To właśnie ten fakt tak oburzył internautów.

Afera zmywakowa w warszawskiej restauracji

Magda Gessler znana jest z programów kulinarnych jako bezkompromisowa i bezwzględna. Wiele wymaga od innych osób i rzadko okazuje komukolwiek litość. Z tego powodu ludzie spodziewali się, że dobrze traktuje swoich pracowników, co odzwierciedlałoby się również w ich zarobkach. Niestety dodane niedawno ogłoszenie pokazało, że jest inaczej. Osoba zatrudniona na zmywaku w restauracji, której właścicielką jest Magda Gessler zarabia średnio tyle samo, co w innych lokalach, albo nawet i mniej, jeśli podana kwota 13 zł za godzinę jest brutto.

Czy stawka pasuje do charakteru restauracji?

„U Fukiera” to bardzo popularna restauracja zlokalizowana na Starym Mieście w Warszawie. Charakteryzuje ją niezwykła elegancja, ale także wysokie ceny obowiązujące w menu. Aby zjeść porządny obiad trzeba liczyć się z dużymi wydatkami. Z tego powodu internauci spodziewali się, że stawki proponowane pracownikom również są wysokie. Niestety ostatnie ogłoszenie pokazało, że się mylili. Praca na zmywaku to dobre rozpoczęcie kariery w gastronomii. Nikt nie spodziewa się zaskakującej pensji na tym stanowisku, jednak wybierając lokal w najbardziej obleganym miejscu Warszawy każdy liczy na nieco wyższą stawkę niż 13 zł za godzinę.

Ostatnio dodane

Zobacz wszystkie